Klienci indywidualni
Zajmuję się udzielaniem kompleksowej pomocy prawnej klientom indywidualnym obejmującej pomoc prawną na etapie przedsądowym i sądowym oraz wykonawczym, w szczególności:
- Sprawy cywilne, w tym sprawy o zapłatę.
- Sprawy rodzinne i spadkowe (rozwody, podział majątku, alimenty, kontakty z dziećmi, stwierdzenie nabycia spadku, przyjęcie i odrzucenie spadku, dział spadku).
- Odszkodowania związane ze szkodą na osobie (koszty leczenia, koszty opieki, utracony dochód, dojazdy do placówek medycznych, renta).
- Odszkodowania związane ze szkodą na mieniu (uszkodzenie mienia, naprawa pojazdu, najem pojazdu zastępczego).
- Przygotowanie projektów umów i opinii.
- Sprawy z zakresu prawa karnego, karnego skarbowego oraz wykroczeń (postępowanie przygotowawcze i sądowe oraz wykonawcze – rozłożenie kary grzywny na raty, odroczenie wykonania orzeczonej kary, przerwa w wykonaniu orzeczonej kary, dozór elektroniczny).
- Sprawy z zakresu prawa pracy – ochrona praw pracowniczych.
- Sprawy z zakresu ubezpieczeń społecznych.
Klient biznesowy i instytucjonalny
Zajmuję się udzielaniem pomocy prawnej klientom biznesowym (przedsiębiorcom, rolnikom) oraz klientom instytucjonalnym (urzędy, organizacje – w tym stowarzyszenia i fundacje) związaną z prowadzoną przez nich działalnością.
Stała obsługa to gwarancja natychmiastowej pomocy prawnej w sytuacji kryzysowej oraz możliwość szybkiej interwencji adwokata. To również zapobieganie powstaniu problemów prawnych poprzez wczesne wdrażanie odpowiednich rozwiązań prawnych. Może obejmować stałą obsługę poprzez dyżury odbywane w siedzibie Klienta, bądź w inny sposób dopasowany do jego potrzeb.
Wynagrodzenie
Wynagrodzenie ustalane jest indywidualnie, po zapoznaniu się ze sprawą i dokumentami z nią związanymi. Dostosowane jest do charakteru sprawy, przy uwzględnieniu potrzeb Klienta.
Formy rozliczenia:
- Stała opłata za sprawę – stała opłata za sprawę ustalana na podstawie Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 października 2015 r. w sprawie opłat za czynności adwokackie.
- Rozliczenie ryczałtowe – ustalenie stałego wynagrodzenia za prowadzenie sprawy lub poszczególnych jej etapów. Obejmuje reprezentowanie Klienta przed sądami i instytucjami oraz sporządzane w toku sprawy pisma procesowe.
- Rozliczenie godzinowe – wynagrodzenie – obliczane jest jako iloczyn godzin pracy i ustalonego wynagrodzenia za godzinę pracy. Klient każdorazowo informowany jest o przewidywanej ilości godzin i otrzymuje specyfikację ze wskazaniem czynności oraz poświęconego czasu na ich wykonanie.
- Rozliczenie ryczałtowo-godzinowe – ustalenie wynagrodzenia jako stałą kwotę, które uwzględnia konkretną liczbę godzin pomocy prawnej. W przypadku przekroczenia limitu godzin, przewidywane jest dodatkowe wynagrodzenie obliczane jako iloczyn godzin pracy i ustalonego wynagrodzenia za godzinę pracy.
- Success fee – wynagrodzenie dodatkowe, uzależnione od sukcesu sprawy, obliczane jako procent od wygranej.
Do ustalonych kwot wynagrodzenia należy doliczyć podatek od towarów i usług w wysokości 23%.
W szczególnych przypadkach możliwe jest rozłożenie wynagrodzenia na raty.